A fogászat sokáig nem foglalkozott a tejfogakkal, mondván, hogy úgyis ki fognak hullani, ezért nincs értelme azokkal foglalkozni. Mára már bebizonyosodott, hogy ez tévhit, és fontos foglalkoznunk a tejfogak állapotával is. A tejfogak állapota nagy hatással van a későbbiekben előtörő maradófogak általános egészségére.
Kiemelt figyelmet fordítunk rá, hogy a gyermekeknek már az első találkozás kellemes hangulatban teljen, és hogy a fogakat érintő problémákat korai szakaszában kezelni tudjuk. Ezzel is megkímélve gyermekét egy kellemetlen élménytől.

Barázdazárás
A barázdazárás az egyik kiemelt fontossággal bíró fájdalommentes megelőző kezelés. Ezzel az eljárással elkerülhető a fogak szuvasodása. Ennél a kezelésnél a legtöbb esteben nincs fogfúrás, csak egy speciális anyagot visznek fel az őrlő fogak barázda rendszerébe, ezzel megakadályozva azt, hogy ott ételmaradékok és baktériumok telepedhessenek meg.
A barázdazárás a tejfogak tekintetében hosszútávon is jól működő védelmet nyújt a fogak számára. Általában 2-3 évig funkcionálnak, de fontos a folyamatos kontroll, hogy ha cserére szorul, akkor időben el lehessen végezni.
Tejfog tömése
A tejfogak szuvasodása sajnos gyakori jelenség, szerkezetüket tekintve eltérnek a maradó fogaktól, így hajlamosabbak a szuvasodásra, és lényegesen gyorsabban romlásnak tudnak indulni. A tejfogak szuvasodása azért is következik be gyorsabban, mert a zománc rétegvastagsága nagyjából fele akkora, mint a maradófogaké.
A tejfogak tömése hagyományosan zajlik
Egy fogászati fúró segítségével eltávolításra kerülnek a sérült részek, és a fogat megtisztítjuk. Ezután belekerül a fogba a tömőanyag, melyet egy polimerizációs lámpával világítunk meg, hogy az anyag megkössön. Fontos, hogy a tömés jól zárjon, és ne kerülhessen baktérium vagy ételmaradék a fogba.